Blog kategorie
Blog wpisy
Darmowa dostawa na cały dostępny asortyment King Home 1 - 14.04.2019
Promocja -10% na produkty King Home
Stół rozkładany czy nierozkładany, oto jest pytanie

Stół rozkładany czy nierozkładany, oto jest pytanie

stół rozkładany czy nierozkładany, oto jest pytanie

Stoły istnieją od setek lat i są jednym z podstawowych mebli w każdym gospodarstwie domowym. Występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, od małych, płaskich elementów, które mogą służyć jako biurko, po większe, które mogą służyć do spożywania posiłków lub jako miejsce do zabawy dla dzieci.

Istnieje wiele zastosowań stołu, takich jak jedzenie, odrabianie lekcji, granie w gry planszowe, a także wiele innych. To mebel, który ma zastosowanie w kuchni, jadalni, salonie i nie tylko. Stół może służyć do jedzenia, pracy na laptopie lub innym stanowisku komputerowym, grania w gry lub oglądania telewizji. Stół to podstawowy element każdego gospodarstwa domowego.

Podział stołów ze względu na kształt

Stół kwadratowy

Kwadratowy stół składa się z czterech równych boków. Tego typu konstrukcja pozwala na uzyskanie większej ilości miejsca w pomieszczeniu, co może być korzystne dla osób mieszkających w małych mieszkaniach lub domach.

Stół okrągły

Okrągłe stoły to meble, które doskonale sprawdzają się w małych przestrzeniach. Mogą być używane jako stoliki kawowe lub stoły do jadalni i często można je znaleźć w domach. Występują w różnych kolorach i rozmiarach, aby pasowały do każdego wystroju i zapewniają idealne dopasowanie do pomieszczenia.

Stół prostokątny

Stoły prostokątne są bardziej uniwersalne niż stoły okrągłe, ponieważ mogą zmieścić się w dowolnej przestrzeni, nie zajmując zbyt wiele miejsca. Prostokątny stół zwiększy powierzchnię mieszkalną, robiąc więcej miejsca w centrum mieszkania.

Stół owalny

Owalny stół jest doskonałym przykładem tego, jak liczy się każdy centymetr, jeśli chodzi o wyposażenie domu lub biura stylowymi meblami. Świetnie nadaje się również do każdej małej przestrzeni, ponieważ może być używany na różne sposoby i ma elegancki wygląd, który bezproblemowo pasuje do każdego pomieszczenia.

Wszystkie wymienione rodzaje stołów znajdziemy w wersji rozkładanej i nierozkładanej.

Jakie są zalety stołu rozkładanego

Jeśli szukasz nowoczesnego i praktycznego mebla, który można dostosować do własnych potrzeb, rozkładany stół jest odpowiednim rozwiązaniem. Stół rozkładany ułatwia dostosowanie go do każdego wnętrza. Co więcej, dodatkowa powierzchnia stołu sprawi, że nie będzie potrzeby dokonywania trwałych zmian w wystroju wnętrza.

Wiele osób posiada stół, który nie do końca odpowiada ich potrzebom. Mogą znaleźć się w sytuacji, w której będą musieli się przeprowadzić lub po prostu zapragną mieć więcej miejsca na stole. W takim przypadku idealnie sprawdzi się rozkładany stół. Jedną z wielu zalet tego rodzaju stołu jest to, że można go łatwo wydłużyć lub skrócić, aby dopasować go do każdej przestrzeni.

Stoły rozkładane to niesamowita propozycja dla osób mieszkających na małych przestrzeniach. Są bardzo łatwe do czyszczenia i zabierania ze sobą w razie potrzeby, co czyni je idealnym wyborem dla osób, które potrzebują elastycznej przestrzeni, która może szybko zmieniać się wraz z ich potrzebami.

Stoły rozkładane to najlepsza propozycja dla osób, które chcą kreatywnie wykorzystać swoją przestrzeń.

Jakie są wady stołu rozkładanego

Wadą stołów składanych jest to, że nie są zbyt stabilne po rozłożeniu ze względu na swój rozmiar. Jednak nie jest tak w przypadku każdego stołu. Są różne konstrukcje. Niektóre stoły są bardziej, inne mniej stabilne.

Rozkładany stół można rozłożyć i złożyć, aby uzyskać większą powierzchnię. Jednak nie można tego zrobić w ciasnych przestrzeniach. W takich miejscach stół rozkładany traci swoja funkcjonalność.

Jakie są zalety stołu nierozkładanego

Zazwyczaj tego rodzaju stoły kupowane są do pomieszczeń, w których nie ma miejsca na wstawienie stołu rozkładanego. Powodem może być również posiadanie drugiego stołu mieszczącego się w jadalni, służącego za główne miejsce do spożywania posiłków. W takim przypadku nie ma sensu kupować drugiego tak dużego stołu. Zaletą stołu nierozkładanego jest niska cena zakupu, łatwość montażu oraz transportu.

Jakie są wady stołu nierozkładanego

Stół, którego nie można rozszerzyć, często nie jest dobrą opcją na większe przyjęcia. Stoły, które nie są wystarczająco długie, aby pomieścić wszystkich gości biorących udział w wydarzeniu, mogą spowodować, że uczestnicy spotkania będą czuli się niekomfortowo.

Kiedy organizujesz duże wydarzenie, ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj stołu, którego potrzebujesz. Zbyt krótki stół może sprawić, że goście będą siedzieć zbyt blisko siebie, co może powodować nieprzyjemną atmosferę. Dlatego warto wcześniej przemyśleć czy na pewno stół nierozkładany będzie dla nas najlepszym wyborem.

Zdecydowanie powinno się wybrać stół rozkładany, jeśli tylko pozwala na to nasz budżet. W nieoczekiwanej sytuacji pozwoli znacznie zwiększyć powierzchnię użytkową blatu. Sprawdzi się podczas okazjonalnego spotkania rodzinnego lub w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania na przestrzeń.

Jaki stół sprawdzi się na przyjęciu okolicznościowym

Spotkanie w gronie znajomych jest zazwyczaj okazją, podczas której ludzie gromadzą się i bawią. Na okolicznościowe przyjęcie potrzebny jest stół, który pomieści większą grupę osób.

Okrągły stół sprawdzi się lepiej niż prostokątny, ponieważ można go łatwiej przenosić. Zajmuje również mniej miejsca, co jest idealne na okazjonalne przyjęcia z mniejszymi grupami osób.

Kwadratowy stół sprawdzi się lepiej niż okrągły, ponieważ ma większą powierzchnię, aby pomieścić gości i łatwiej się poruszać, gdy przestrzeń jest zatłoczona.

Jednak najlepszy na imprezy okolicznościowe jest stół rozkładany, mieszczący największą spośród wymienionych stołów grupę osób.

Rozkładany stół to najlepsza opcja na specjalne wydarzenie, ponieważ może pomieścić dużą rodzinę. Jest łatwy w przechowywaniu, transporcie i szybkiej konfiguracji.

Kiedy organizujesz duże wydarzenie, chcesz, aby miejsce spotkań wyglądało ładnie i było zorganizowane. Dlatego odpowiedni do tej roli będzie stół rozkładany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl