Blog kategorie
Blog wpisy
Darmowa dostawa na cały dostępny asortyment King Home 1 - 14.04.2019
Promocja -10% na produkty King Home
Jakie krzesło dla alergika

Jakie krzesło dla alergika

Jakie krzesło dla alergika

Photo by Brittany Colette on Unsplash

Kogo dotyka alergia

Alergia to coraz bardziej powszechny problem wśród ludzi. Dotyka osoby w różnym wieku. Najczęściej jednak rozpoznaje się ją u dzieci. Specjalistą w leczeniu tej przewlekłej choroby jest alergolog. O problemie najczęściej dowiadujemy się, gdy pojawiają się problemy z oddychaniem, katar, łzawienie z oczu. Na co dzień możemy być nawet nieświadomi, że jesteśmy alergikami. Wystarczy jednak, że znajdziemy się w miejscu o większym stężeniu alergenów, na które jesteśmy uczuleni i wtedy pojawiają się pierwsze problemy.


Rodzaje alergenów

Istnieje wiele alergenów powodujących objawy w postaci kaszlu lub kataru. Najczęściej są to pyłki roślin i traw. Alergia może być również pokarmowa, a także ta związana z różnego rodzaju pleśniami. Aby sprawdzić na co, jesteśmy uczuleni, warto wykonać specjalistyczny test, podczas którego lekarz sprawdzi rodzaje alergenów powodujących u nas odczyn dodatni. Kolejna grupa to osoby uczulone na sierść zwierząt na przykład psa lub kota. Muszą one bardziej niż inni dbać o czystość w swoim mieszkaniu. Odpowiedni materiał krzeseł na pewno ułatwi im to zadanie.


Leczenie alergii

Jeśli alergia uprzykrza nam życie, warto rozpocząć odpowiednie leczenie. Na rynku jest wiele lekarstw dostępnych bez recepty, a także takie, które przepisze nam lekarz. Może się zdarzyć, że nasz organizm nie wykaże poprawy podczas zażywania odpowiednik leków. Wówczas warto skonsultować się z lekarzem, który powinien doradzić inne luki lub nawet odczulanie. Oczywiście, wszystkie leki i ich dawkowanie powinniśmy zawsze skonsultować z lekarzem.

 

Jaki materiał tapicerski jest dobry dla osoby z alergią

Wiele osób skarży się na uczulenie na kurz lub roztocza. Doradzamy, aby w takim wypadku wybierać materiały tapicerskie na krzesła wykonane ze skóry lub ekoskóry. Ich zaletą jest łatwe utrzymanie czystości. Nie trzeba szukać specjalistyczny firm do prania tapicerki, aby pozbyć się problemu z roztoczami lub kurzem. Wystarczy raz lub 2 razy dziennie przetrzeć krzesło zwilżoną szmatką z odpowiednimi preparatem do skóry, lub ekoskóry, aby pozbyć się problemu. Jest to wygodne dla osób mających problemy z alergią.

 

Co zrobić, jeśli lubimy krzesła z materiału

Jeżeli jesteś alergikiem, ale z jakichś powodów nie lubisz skóry lub ekoskóry, są rozwiązania, które mogą ci pomóc w walce z alergią. Czyszczenie krzeseł tapicerowanych w tradycyjny sposób może być niewystarczające. Można skorzystać z usług firm specjalizujących się w profesjonalnym czyszczeniu tapicerki wysokiej klasy odkurzaczami do prania na mokro. Jest to jednak dość kosztowne rozwiązanie, które raczej będziemy stosować raz na jakiś czas. Co zrobić, gdy pranie tapicerki przez profesjonalną firmę jest dla niedostępne lub gdy firma znajduje się zbyt daleko, aby do nas dojechać. Do czyszczenia krzeseł z tkaniny można wykorzystać coraz bardziej popularne odkurzacze piorące stworzone do zastosowań domowych. Są to małych rozmiarów odkurzacze z funkcją prania przystosowane do zastosowań domowych. Posiadają podobne funkcje do profesjonalnych sprzętu, jednak ich zakup nie nadwyręży zbytnio domowego budżetu. Warto posiadać taki odkurzacz w domu, aby móc regularnie czyścić swoje ulubione krzesła. Zadbane krzesła posłużą nam przez wiele lat.

 

Jak dodatkowo zabezpieczyć krzesła przed kurzem

Problem alergii jest powszechny, jednak z pomocą technologii możemy ułatwić sobie życie. W sklepach coraz częściej możemy znaleźć różnego rodzaju oczyszczacze powietrza. Są to urządzenia, które filtrują powietrze w naszym mieszkaniu i zatrzymują kurz lub inne alergeny na specjalnie do tego stworzonych filtrach. Tańsze urządzenia zazwyczaj posiadają 1 filtr i prostą konstrukcję. Zazwyczaj są przeznaczone do mniejszych powierzchni. Jeżeli zależy nam na oczyszczanie powietrza w dużym mieszkaniu, warto wybrać specjalistyczny oczyszczacz powietrza, który poradzi sobie z większą powierzchnią. Mają one dwa lub nawet trzy filtry i dodatkowy jonizator powietrza. Niektóre modele posiadają także możliwość nawilżania. Jeżeli zależy nam na dodatkowej ochronie przed alergenami i kurzem warto rozważyć posiadanie takiego urządzenia we własnym mieszkaniu. Dzięki niemu w skuteczny sposób zmniejszymy ilość kurzu, przez co codzienne czynności związane z utrzymaniem czystości naszych krzeseł staną się łatwiejsze i zmniejszone do minimum.

 

Jaki stelaż krzesła wybrać. Drewniane, metalowe czy z tworzywa?

Stelaże krzeseł wykonane mogą być z różnych materiałów. Najczęściej jest to drewno lub metal, lub tworzywo sztuczne. Krzesła ze stelażem metalowym mogą być chromowane lub malowane na dowolny kolor. Ich zaletą jest łatwa codzienna pielęgnacja oraz duża wytrzymałość. Drugi rodzaj to stelaże drewniane, chętnie wybierane do jadalni i kuchni. One również mogą być malowane lub pokryte bezbarwną farbą, uwydatniającą naturalny kolor drewna. Ostatnia grupa to stelaże z tworzywa sztucznego. Rzadko występują w połączeniu z tkaniną lub skórą. Częściej spotkamy się z krzesłem w całości wykonanym z materiału sztucznego.
Wszystkie wymienione rodzaje stelaży są w łatwe pielęgnacji i nie powinny wpływać negatywnie na codzienne życie osób borykających się z alergią.

 

Postęp technologiczny w walce z alergią

Póki, co nie wynaleziono krzesła odpornego na kurz. Bez względu na to, jaki materiał wybierzemy, będziemy zmagać się z kurzem i szukać sposobów jego eliminacji. Właściwy wybór materiału krzesła jest sprawą indywidualną. Alergia nie powinna być przeszkodą w wyborze ulubionej tapicerki. Zwrócić należy uwagę, że od rodzaju wybranej tkaniny zależeć będzie intensywność i wybór metody czyszczenia danego krzesła. Od wielu lat ilość dostępnych metod czyszczenia oraz urządzeń filtrujących powietrze zwiększa się z roku na rok. Wpływa to pozytywnie na lepsze życie setek tysięcy osób toczących nierówną walkę z alergią.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl